Kokteilio Formula 1 klinikinis tyrimas JAV

Tyrimo tikslas – patvirtinti maisto pakaitalų, kuriuose daug baltymų, efektyvumą lieknėjant ir palaikant optimalų kūno svorį. Tyrimui vadovavo Zhaoping Li, medicinos mokslų daktaras ir Kalifornijos universiteto klinikinės mitybos fakulteto vedėjo pavaduotojas.

Tyrimas vyko 12 savaičių; jame dalyvavo 85 žmonės, turintys antsvorio. Dalyviai buvo padalyti į dvi grupes ir turėjo du dienos valgymus pakeisti baltyminiu kokteiliu Formula 1. Pirmos grupės tiriamieji kaip valgio pakaitalą vartojo standartinę porciją kokteilio Formula 1 (2 mišinio šaukštelius), o antros grupės dalyviai vartojo dvigubą kokteilio porciją.

Per 12 savaičių tyrimo dalyviai vidutiniškai numetė po 4 kg svorio, taip buvo įrodyta, kad baltyminiai kokteiliai yra efektyvūs kontroliuojant svorį. Vis dėlto tie tiriamieji, kurie gavo dvigubą baltymų porciją, prarado daugiau riebalų nei tie, kurie vartojo standartinę porciją. 

Tyrimas paliudijo, kad, palyginti su maistu, kuriame baltymų kiekis yra standartinis, vartojant maisto pakaitalus, kuriuose daug baltymų, ne tik pasiekiama geresnių lieknėjimo rezultatų, bet ir galima sumažinti svorį prarandant daugiau riebalų atsargų, o ne raumenų masės. Klinikinio tyrimo rezultatai buvo paskelbti „Nutrition Journal“ („Klinikinės mitybos žurnalas“) rugpjūčio numeryje. Daugiau apie tyrimo rezultatus galite sužinoti pasinaudoję nuoroda: www.nutritionj.com/content/7/1/23